Půjčka pro studenty

Půjčka pro studenty u nás ještě není tak rozšířenou službou, ale s plánovaným zavedením školného rozhodně získá podstatně významnější roli. Dnes fungují půjčky pro studenty spíše ve spojení se studentskými účty, kdy banky nabízejí úvěr v podobě kontokorentu či povoleného přečerpání účtu.

V dalších případech pak nabízejí klasický účelový či neúčelový úvěr, avšak zde je nutné zajištění od vydělávajících rodičů, jelikož student jako takový nemůže prokázat pravidelný příjem, který je prakticky u každého úvěru od bankovních institucí požadován.

Náležitosti půjčky pro studenty

Půjčka pro studenty je ve své podstatě klasickou půjčkou, jenom s tou podmínkou, že je nutné prokázat se studijním průkazem či jiným dokladem aktuální studentský status. Dále samozřejmě ostatní personálie, a pokud se jedná o účelový úvěr, tak i předmět nákupu úvěru. Vyřízení je obvykle velice snadné a rychlé. Jejich využití zatím nemá tak velké opodstatnění, jelikož studenti jako takoví peníze obvykle získají od rodičů, případně si berou půjčku přímo rodiče.

Půjčky pro studenty v dnešní době slouží zejména k financování zahraničních pobytů, stáží či letních pracovních programů. Následně jsou studenty splaceny jednorázově po příjezdu. V blízké budoucnosti však budou studentské půjčky využívány přímo na financování školného a věcí, které jsou se studiem spjaty.

Copyright © 2022 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang