Půjčka na auto

Půjčka na auto není nic neobvyklého, případně nedosažitelného. Mnohdy stačí vyplnit několik dokumentů, sehnat potvrzení o bezdlužnosti, případně potvrzení o příjmech a vše může být rychle vyřešeno. Autosalony také nabízejí prodej vozidla na úvěr, což může k nákupu auta přiblížit více žadatelů. Jaká je tedy ta nejlepší půjčka na auto a lze případně ručit autem?

Mít vlastní automobil dnes nemusí být vůbec složitá záležitost. Pro některé je automobil skoro nutnost, bez které se nemohou věnovat práci nebo rodině. Přestože nová auta nejsou levnou záležitostí, řešením tak mohou být půjčky, které financování ulehčí.

Jak tedy vybrat tu správnou půjčku, jaká je ta nejlevnější půjčka na auto a co znamená slovo autopůjčka?

Autopůjčka

Zájemci o koupi vozidla se mohou setkat s pojmem jako je autopůjčka. Co to tedy je?

Autopůjčka je účelový úvěr, který je určený pro financování motorových vozidel ať už osobních nebo užitkových, motocyklů ale také čtyřkolek.

Obecně tedy platí, že autopůjčka je půjčka od bankovní, nebo i nebankovní instituce, která je myšlena na financování koupě vozu.

Fungování půjčky na auto

Půjčky na auto nabízí celá řada společností z bankovního i nebankovního sektoru. Jde o relativně výhodné a snadné financování vozidel. Po vyplnění několika formulářů (a splnění alespoň základních podmínek) je tak možné nakoupit prakticky kdekoliv a jakékoliv auto.

Vozidlo, na které se daná půjčka sjednává, je totiž určitou zárukou pro danou instituci, že půjčka bude řádně splacena. Pokud by tomu totiž tak nebylo, má daná instituce právo vozidlo majiteli zabavit a prodat. I z toho důvodu se klienti, kteří mají půjčku na auto, snaží pravidelně splácet, aby tak o svůj vůz nepřišli.

Úvěr na auto

Banky, ale i nebankovní instituce, nabízí každá odlišné úvěry na auto, jiné maximální doby splatnosti ale i celkovou částku RPSN. Většinou platí přímá úměra, tedy že čím je nižší RPSN, tím je úvěr na auto výhodnější.

Před uzavřením úvěru je také výhodné si zjistit, jaké jsou podmínky a poplatky pro předčasné splacení, případně pokuty za pozdní splátku. Nicméně není výjimečné, že se banky snaží nalákat klienty nejen na nejvýhodnější podmínky, ale také na různé produkty a služby zdarma.

Jaká je cena jednotlivých úvěrů?

Ceny se liší na základě několika faktorů. Jedním z nich je kromě délky splácení i výše splátek. Nicméně platí, že v případě vyšších splátek hrozí, že při nenadálých situací může být ohroženo pravidelné splácení a klienti se tak mohou dostat do potíží.

Úvěr na auto – kalkulačka

Jak zjistit nejvýhodnější úvěr na auto? Kalkulačka, která se přesně na tento typ srovnání zaměřuje, tak může nejvíce pomoci.

Kalkulačka úvěru na auto totiž za žadatele vyhodnotí všechny nabídky na trhu a vyhodnotí tu nejlepší. Šetří tak všem klientům čas tím, že nemusí dlouze prostudovávat podmínky jednotlivých institucí osobně a ručně pak vše porovnávat.

Kalkulačka úvěru na auto vše zhodnotí a porovná sama a relativně spolehlivě dokáže nabídnout nejlepší úvěry.

Kde takovou kalkulačku úvěru na auto ale najít?

Kalkulačka úvěru na auto

Všechny společnosti, které poskytují úvěry na auto poskytují vlastní kalkulačku úvěru. Díky ní se tak klienti před sjednáním dozví přibližné podmínky půjčky. Nicméně pro srovnání všech úvěrů je vhodné využít spíše nezávislých portálů, kteří zájemcům ukáží všechny dostupné úvěry na jednom místě.

Nicméně úvěry na auto je možné dohledat také na webových stránkách bank ale také nejrůznějších nebankovních společností. Orientace v nich je poměrně jednoduchá. Zájemce si v takové kalkulačce nastaví požadovanou výši a splatnost půjčky. Následně mu vyjedou nabídky, které tato kritéria splňují.

Půjčka na auto kalkulačka – kdy pomůže

Půjčka na auto = kalkulačka. To by měl mít na mysli každý žadatel, který si o půjčku chce zažádat. Nejenže si ověří všechny aktuální nabídky na trhu, ale také bude vědět, v jakých finančních hranicích se momentálně pohybují takové půjčky. Tato znalost mu pak může rychleji odhalit případné podvodníky, kteří by chtěli jejich situace zneužít.

Dalo by se tak říci, že kalkulačka půjčky na auto pomůže vždy. Pak už je jen na žadatelích, zda se výsledků bude držet, nebo ne.

Nejvýhodnější půjčka na auto

Nejvýhodnější půjčka na auto se může také odvíjet od způsobu financování.

Může se jednat o finanční leasing, operativním leasingem nebo spotřebitelský úvěr

Co se týká finančního leasingu, ten má tu nevýhodu, že uživatel se stane majitelem auta až po splacení celé dlužné částky. Také platí, že musí předem zaplatit určitou část ceny vozu, která se nazývá akontace.

TIP: Kdy je nutná plná moc k přepisu vozidla a co musí obsahovat?

Finanční leasing má také jedno velké riziko v případě krachu leasingové společnosti. V takovém případě mu je automobil rovnou odebrán.  

Na druhou stranu lze ho ale vyřídit poměrně rychle a nízké příjmy budoucího uživatele auta nejsou pro leasingovou společnost zásadní.

Naopak operativní leasing je v podstatě pronájem vozu. Klient si vůz pronajme na určitou dobu a během té posílá každý měsíc předem dohodnuté platby pronajímateli.

Až uplyne stanovená doba pronájmu, auto zůstane leasingové společnosti. Provozovatel tak nikdy nebude u operativního leasingu majitelem vozidla.

Za nejvýhodnější půjčku na auto lze tak považovat spotřebitelský úvěr na auto.

Spotřebitelský úvěr na auto

Jednou z prvních možností, jak mnoho zájemců chce financovat auto, je financování skrze spotřebitelský úvěr. V takovém případě totiž není nutnost doložit účel, za kterým je půjčka sjednaná a peníze tak může klient použít dle svých potřeb.

V případě spotřebitelského úvěru tak lze auto koupit okamžitě a díky spotřebitelskému úvěru splácet měsíčně pravidelnou splátku ve výši, kterou stanoví splátkový kancelář. Ten je klientům většinou předám s ostatními dokumenty během předání vozu.

Spotřebitelský úvěr na auto může být bankovní, ale i nebankovní. Přestože banky mají ke schvalování úvěrů přísnější podmínky, nabízejí ve většině případů výhodnější RPSN.

I když podmínky na získání úvěru na auto se mohou lišit, ve většině institucí mají stejné požadavky. Jedním z nich může být například plnoletost, potvrzení o pravidelných příjmech, absence dluhů a celkově dobrá bonita.

Z toho tedy vyplývá, že ti, kteří mají záznam v registru dlužníků, na bankovní půjčku na auto většinou nedosáhnou. Banky totiž kontrolují nejen příjmy, ale také výdaje, platební historii, ale i další nesplacené úvěry.

Na druhou stranu spotřebitelský úvěr na auto od nebankovní společnosti si může dovolit podstatně více zájemců. Důvodem může být benevolentnější schvalování žádostí. Nicméně je třeba počítat, že podmínky splácení ale nebudou tak výhodné, jako je tomu u bankovních půjček.

Nejlepší půjčka na auto

Odpověď na otázku, jaká je nejlepší půjčka na auto, je tak velice individuální. Někomu může vyhovovat více spotřebitelský úvěr, někomu finanční, firmám naopak operativní leasing.

Nejlepší půjčka na auto tak může být pro jednoho tou nejhorší a naopak. V každém případě před uzavřením smlouvy by si měli žadatelé důkladně prostudovat podmínky.

Nejlevnější půjčka na auto – kalkulačka nebo poradce

Nejlevnější půjčku na auto je možné nalézt po důkladném prostudování všech nabídek nebo díky úvěrové kalkulačce. Výběru té nejlevnější půjčky na auto se vyplatí věnovat dostatek času, jelikož nabídek na trhu je opravdu několik.

V případě, že se žadatelé v široké nabídce nevyznají, můžou požádat o pomoc zkušené a prověřené finanční poradce. Ti dokáží poradit a najít tu nejvýhodnější a nejlevnější půjčku na auto podle individuálních potřeb.

Půjčka ručení autem

V případě, že se někomu naskytne příležitost půjčky ručení autem, je na místě zpozornět. Půjčka ručení autem totiž může být poskytována subjekty, kteří nejsou důvěryhodní a mohou tak pouze využít situace ve svůj finanční prospěch.

Půjčka ručení autem je ale vhodnou volbou pro ty, kteří nemohou ručit nemovitostí, nebo nemají dostatečnou hotovost.

Půjčky ručení autem jsou nejčastěji produktem nebankovních institucí. Taková půjčka je totiž poskytována na principu, že žadatel o půjčku dané vozidlo přenechá nebankovní společnosti, která mu za to půjčí předem domluvenou částku.

Ve chvíli, kdy je půjčka splacena se žadateli vozidlo vrátí zpět. Nicméně takové auto nemůže být pod úvěrem ani leasingem.

ČSOB půjčka na auto

Půjčka na auto od ČSOB poskytuje svým klientům speciální službu bez poplatku za sjednání ale také i vedení půjčky. Součástí takové služby je také povinné ručení a také havarijní pojištění.

ČSOB půjčka na auto navíc může nabízet také další služby nad rámec daného balíčku. Může se tak jednat o službu náhradního vozidla, pojištění čelního skla nebo také úrazové pojištění.

KB půjčka na auto

KB půjčku na auto (tedy půjčku od Komerční banky) je možné využít jak na nové, tak na starší a už oježděné auto. Navíc ji lze předčasně splatit bez dodatečných poplatků.

Výši splátek a také datum splátky si každý může na webových stránkách KB nastavit každý klient individuálně. Nicméně je nutné, aby taková splatnost byla v rozmezí od 12 do 96 měsíců.

Díky jednoduchému vyřízení patří KB půjčka na auto mezi jedny z nejoblíbenějších spotřebitelských úvěrů.

Equa Bank autopůjčka

Equa Bank autopůjčka umožňuje rozložení splátek až na deset let. Navíc Equa Bank autopůjčka představuje se svým úrokem jednu z nejlevějších půjček na trhu.

Vyřízení je možné nejen osobně na pobočce, ale také rychle online. Poplatky za vyřízení, vedení ale také předčasné splacení dané půjčky Equa Bank nemá, což může být oproti jiným bankovním institucím konkurenční výhoda.

Auto na splátky všem

Větší pravděpodobnost, že bude úvěr schválen, je u nebankovní instituce. Z toho důvodu tak auto na splátky všem může poskytnout právě nebankovní společnost, která nemá tolik přísné podmínky.

Přesto ale vybrané nebankovní společnosti můžou požadovat doložení příjmů, nebo prověření osoby v registru. Nicméně hodnotit mohou dané informace mírněji než bankovní instituce. Auto na splátky všem tak může opravdu poskytnout i přes negativní záznam v registru.

Z toho vyplývá, že půjčka na auto bez registru je také za určitých podmínek možná a další skupina žadatelů tak má šanci získat finanční prostředky na koupi auta.

Některé nebankovní instituce mohou poskytnout také finance pro nákup auta na splátky s exekuci bez akontace. Nicméně takový případ je opravdu ojedinělý a jedná se o velmi rizikový produkt pro společnost, která peníze žadateli poskytne.

Nové auto na splátky

Nové auto na splátky tak není nic nereálného a je možné si vybrat mezi úvěry ten, který nejvíce vyhovuje každému žadateli.

Pomoci mohou jak bankovní instituce, nebankovní společnosti ale také samotní prodejci, jako například Škofin. Ten může současně nabídnout také pojištění vozidla, které bude součást měsíčních splátek.

Copyright © 2022 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang