Půjčka bez doložení příjmu – na ruku, ihned, bez papírů

Při schvalování žádostí o úvěr banky vždy hledí na to, aby byl klient schopný splácet. Tedy aby měl stálý doložitelný příjem. To ovšem neznamená, že nezaměstnaní lidé na úvěr nemohou dosáhnout. Kdo půjčky bez doložení příjmů nabízí? A je půjčka bez zaměstnání bezpečná?

Úvěr bez doložení příjmů je typickým produktem nebankovních poskytovatelů. Než člověk s někým takovým podepíše smlouvu, měl by si o něm zjistit všechny důležité informace, pečlivě si pročíst smluvní podmínky a dát si pozor na půjčky na směnku od lichváře.

Nebankovní poskytovatelé často nevyžadují, aby byl žadatel bonitní, tedy schopný splácet. Proto své úvěry inzerují i jako půjčku bez zaměstnání či půjčku na rodičovský příspěvek. Některé půjčky vyžadují podepsat směnku, která ovšem dává poskytovatelům půjčky na směnku velmi silný nástroj v případě nesplácení a může žadatelům způsobit velké problémy. Obzvlášť v tom případě, že poskytovatel půjčky na směnku není příliš seriózní.

Ověřenými nebankovními společnostmi jsou například Zaplo, Zonky či Acema. Mnoho z nich láká na první půjčku zdarma, což je obzvlášť levná půjčka, za kterou klient neutratí ani korunu navíc. Bývá však limitována nízkými částkami a krátkými dobami splatnosti.

Zpravidla se nebankovní půjčky ihned na účet využívají k úhradě účtů, nákupům finančně náročnějších položek či rekonstrukci bydlení. Obvykle se k nim uchylují tyto skupiny lidí:

  • nezaměstnaní
  • pracující, kteří nemohou příjmy nijak doložit
  • pracující s velmi nízkými příjmy

Aby se společnostem půjčky bez papírů vyplatily, účtují si za ně vysoké úroky a RPSN a kladou si přísné podmínky. To všechno může vést k vážným finančním problémům, proto je důležité sjednání půjčky bez doložení příjmu pečlivě zvážit.

Nebankovní půjčka ihned na účet – i bez doložení příjmu

Mnoho nebankovních společností nedisponuje pobočkami, a tak nabízejí výhradně půjčky přes internet. To znamená, že žadatel kvůli sjednání nemusí nikam chodit – žádost o nebankovní půjčku ihned na účet vyřídí z domu, z práce nebo třeba z kavárny. Potřebuje k tomu pouze internetové připojení.

Oblíbené jsou i SMS půjčky, k jejichž sjednání stačí telefon.

Expres půjčku bez doložení příjmu lze vyřídit z domova, a to už za pár minut. Stačí mít připojení k internetu.

Poté nezbývá než čekat na telefonické kontaktování operátorem. Ani kvůli podpisu či předání peněz není nutné kamkoliv docházet, většina nebankovních poskytovatelů totiž peníze posílá na klientův bankovní účet. Doručení peněz poskytovatelé zpravidla slibují ihned již během několika hodin, maximálně pár dní.

Výše částky, doba splatnosti a poplatky se u jednotlivých společností liší, výjimkou nejsou ani půjčky bez poplatků. Každý si zkrátka může vybrat takový produkt, který bude přesně vyhovovat jeho potřebám.

Oblíbené půjčky bez doložení příjmu ihned na účet:

Výše půjčkyDoba splatnosti
Kamali1 000 – 20 000 Kč14 – 30 dní
Crediton500 – 8 000 Kč30 dní 
Home Credit10 000 – 250 000 Kč3 – 84 měsíců

Klienti si chválí například i společnost Ferratum Bank. Ta nabízí produkty Ferratum Micro, Ferratum Credit a Ferratum Plus, které se liší výší úvěru a dobou splatnosti.

Půjčka bez doložení příjmu na ruku

Bankovní transakce však mají jednu velkou nevýhodu. Nejenže mohou trvat i v řádu několika dnů, avšak hlavně neprobíhají o víkendech a státních svátcích. Kdo tedy nutně potřebuje peníze například v sobotu, takový produkt pro něj není vhodný.

Proto někteří klienti před zasláním peněz na běžný bankovní účet upřednostňují expres půjčku bez doložení příjmu na ruku. Vyplacení půjčky ihned na ruku totiž není závislé na fungování bank.

Oblíbené expres půjčky bez doložení příjmů na ruku:

Výše půjčkyDoba splatnosti
Zaplo1 000 Kč–16 000 / 30 000 Kč7–30 dní
Home Credit10 000–250 000 Kč3–84 měsíců
Express Cash5 000–70 000 Kč14–20 měsíců

Poskytovatelé rychlých půjček o víkendu nabízejí různé možnosti vyplacení peněz. Někteří si klienta pozvou na pobočku, jiní přijdou přímo k němu domů či na jiné smluvené místo, kam přinesou všechny potřebné dokumenty i smluvenou částku. Obvykle záleží na individuální domluvě.

Půjčku bez doložení příjmu na ruku využívají zejména lidé, kteří peníze potřebují velice rychle.

Oblíbeným způsobem vyřízení půjček o víkendu je přes výplatní terminály. Jejich výhoda tkví v tom, že se ve velkém množství nacházejí po celé České republice, a tak je tato možnost vhodná i pro obyvatele menších měst.

Například k vyplacení Zaplo půjčky se využívají terminály v trafikách GECO. Zájemci o rychlou půjčku od CreditPortal si zas peníze mohou vyzvednout na kterékoliv pobočce čerpací stanice EuroOil. CreditPortal vyžaduje doložení příjmu, stačí však i rodičovský příspěvek či pravidelná výplata důchodu.

Nákup na splátky bez doložení příjmu

Kdo se nechce upisovat nebankovní společnosti, nicméně chybí finance na vytoužený či potřebný nákup, může využít nákup na splátky bez doložení příjmu. Zákazník si jednoduše vybere položku a nezaplatí ji najednou, nýbrž po částech.

Možnost nákupu na splátky bez doložení příjmu nabízejí zejména prodejny elektroniky, neboť jejich produkty bývají finančně náročnější, a tak zákazníci tuto možnost vítají. Získat třeba mobil na splátky bez doložení příjmu je možné u Datart, Euronics či Okay.

Klienti musejí počítat s tím, že se jim nákup ve finálním součtu prodraží. Pokud si pořídí například lednici u Datart, která běžně stojí 28 990 Kč a splatí ji za 12 měsíců, prodraží se mu celkem o téměř 4 000 Kč.

Nákup na splátky bez doložení příjmu zákazníci využívají zejména při nákupech dražší elektroniky a domácích spotřebičů.

Vysoké úvěry a RPSN se týkají i levnějších položek. Mobil na splátky bez doložení příjmu u Datart při ročním splácení stojí 4 500 Kč, ačkoliv při běžném nákupu by za něj zákazník zaplatil pouze 3 990 Kč.

Zákazníkovi zpravidla stačí být plnoletý a předložit občanský průkaz a druhý průkaz totožnosti. U nadprůměrně vysokých půjček prodejci doložení příjmu vyžadují, například u Okay se to týká úvěrů nad 50 000 Kč.

Půjčka bez registru a doložení příjmu

Úvěr bez doložení příjmů zpravidla znamená také úvěr bez registru. To znamená, že poskytovatel nenahlíží do registru dlužníků, tedy nebere ohled na to, zda žadatel již nedluží peníze někde jinde. Peníze mu půjčí v každém případě.

Získat půjčku pro zadlužené u ověřené bankovní společnosti je v podstatě nemožné. Kontrolování registru dlužníků je totiž zákonem povinné, a tak na to banky poctivě dbají.

Když tedy někdo chce úvěr třeba od ČSOB a přitom již má půjčené peníze u Fio banky, s největší pravděpodobností jeho požadavku nebude vyhověno.

Okamžité půjčky pro zadlužené a bez doložení příjmu nabízí například:

Výše půjčkyDoba splatnosti
Via SMS1 000 – 60 000 Kč30 dní
Mobil Půjčka2 000 – 10 000 Kč21 dní
Smart Půjčka50 000 – 300 000 Kč48 měsíců

Podmínky půjček bez registru a půjček bez papírů jsou naprosto benevolentní. Většina jejich poskytovatelů vyžaduje pouze plnoletost a předložení dokladu totožnosti. Také je nezbytné mít přístup k internetu, protože se zpravidla jedná o online půjčky.

Copyright © 2022 duveryhodnafirma.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang