Online půjčky bez registru – ihned na účet i na ruku

Nebankovní půjčky bývají poměrně drahou záležitostí, zejména jde-li o půjčky bez registru. Proč tomu tak je, jaké druhy půjček bez registru jsou aktuálně dostupné a co je třeba vědět před podepsáním úvěrové smlouvy?

Půjčky bez registru jsou takové půjčky, které mohou získat i lidé se záznamem v úvěrovém registru. Na povaze záznamu některým poskytovatelům nezáleží, jiným ano. Pokud se tedy člověk v minulosti například o den zpozdil se splátkou, nebude to problém. Vysoké dluhy či exekuce však budou pro mnoho úvěrových společností překážkou pro poskytnutí nového úvěru.

Existuje celá řada typů půjček bez registru a také mnoho institucí a soukromých osob, které takové půjčky nabízejí. Proto se lze setkat s různými označeními, například:

Všechny zmíněné druhy půjček mají ve většině případů velmi vysokou RPSN, kvůli níž se značně prodraží. Důvodem je vysoké riziko, že klient nebude řádně splácet, které se pomocí vysoké RPSN do jisté míry vyvažuje.

Zvláštním typem jsou půjčky na směnku, což jsou zjednodušeně řečeno půjčky od soukromých osob, které s sebou nesou ještě větší riziko než ostatní nebankovní půjčky.

Půjčky online – ihned na účet, nonstop

Online půjčky ihned na účet a nonstop jsou poskytovány spíše výjimečně. Ve většině případů totiž probíhá kontrola bonity žadatele, a to i tehdy, když je daný úvěr inzerován jako půjčka bez registru. Peníze jsou tedy vyplaceny na účet až poté, co poskytovatel toto základní prověření klienta dokončí. Přesto lze v mnoha případech obdržet peníze například již do hodiny.

Jiná situace nastává, pokud si člověk u dané společnosti půjčuje opakovaně. V takových případech je proces výplaty peněz mnohem rychlejší a půjčka je skutečně vyřízena ihned, respektive během pár minut.

Ne vždy to však platí pro žádosti, které byly odeslány o víkendu nebo o státním svátku. Bezhotovostní půjčky nejsou mimo pracovní dny běžně poskytovány, proto žadatelé obdrží peníze v nejbližší možný pracovní den. Větší šanci na úspěch přinášejí půjčky na ruku, které mohou být vyplaceny i během víkendů a svátků.

Půjčka bez registru ihned

Zájemci o půjčky bez registru ihned uspějí pouze u některých nebankovních institucí. Jak bylo řečeno výše, důležitou roli hraje to, z jakého důvodu má žadatel záznam v úvěrovém registru. Menší vroubek v podobě pozdě odeslané splátky nebo pozdě zaplacené pokuty mnoho úvěrových společností bez problému přehlédne.

Nicméně má-li člověk dluhy nebo jiné aktivní půjčky, bude mít situaci mnohem složitější. V takovém případě se zájemci o půjčku musí obrátit na nesolidní nebankovní poskytovatele půjček bez licence ČNB. Asi není třeba upozorňovat na to, že se jedná o velmi nebezpečné půjčky, které situaci člověka ve finanční nouzi téměř jistě zhorší.

Pokud jde o rychlost výplaty peněz, nelze u půjček bez registru generalizovat. Některé společnosti peníze odešlou během pár minut, jiné nejprve ověří zdroj a výši příjmu, což může nějakou dobu trvat. Obecně se však jedná o rychlé půjčky, které jsou vypláceny ještě týž den.

Půjčky bez registru na ruku

Půjčky bez registru na ruku se od jiných půjček bez registru liší v podstatě jen tím, že jsou vypláceny v hotovosti. Díky tomu je lze získat například i o víkendu, kdy nemusí probíhat bezhotovostní platební transakce.

Může se také jednat o půjčky od soukromých osob, například o půjčky na směnku.

Půjčka na směnku na OP

Půjčky na směnku na OP neboli půjčky zajištěné směnkou jsou nelegální a vysoce rizikové. Sjednání takové půjčky spočívá v tom, že dlužník podepíše směnku a od věřitele obdrží určitý finanční obnos. Jak již bylo řečeno, půjčky na směnku jsou nezákonné a nabízejí je pouze podvodníci a ti, kteří chtějí využít lidi v zoufalé finanční situaci.

Výjimku představují úvěry pro podnikatele, které mohou být směnkou zajištěny. V takovém případě je vše zcela legální a jedná se o jakousi záruku toho, že věřitel nepřijde o své prostředky. Osobním půjčkám na směnku je však nutné se co největším obloukem vyhnout.

A proč jsou půjčky na směnku na OP tolik nebezpečné? Hlavním důvodem je přítomnost rozhodčí doložky. Pokud dlužník přestane věřiteli splácet, nemůže situaci řešit soud (protože je půjčka na směnku nelegální). Namísto klasického nezávislého soudu se věřitel obrátí na tzv. rozhodčí soud, kterého si ovšem sám určí. Je tedy nasnadě, jak celý spor dopadne.

Žádost o online půjčku bez registru

Ať už jde o půjčku v hotovosti, nebo půjčku na ruku, žádost se podává online na webových stránkách poskytovatele. Celý proces je velmi jednoduchý:

  • žadatel si v úvěrové kalkulačce nastaví požadovanou výši a splatnost půjčky
  • v dalším kroku vyplní základní údaje o sobě a svých příjmech
  • někdy je nutné zaslat verifikační poplatek (obvykle 1 Kč) pro ověření bankovního účtu
  • pracovníci společnosti žádost posoudí, popřípadě ověří uvedené informace
  • v případě schválení žádosti jsou peníze zaslány na účet, u hotovostních půjček si je klient převezme osobně

Splácení půjčky poté probíhá buď bankovním převodem, nebo v hotovosti. Většinou se jedná o menší půjčky, které se splácí jednorázově. Vždy však záleží na podmínkách konkrétního poskytovatele.

Jak se vyhnout dluhové pasti

Tzv. dluhová past nebo také dluhová spirála je jedním z rizik spojených s půjčkami bez registru. Pokud se v ní člověk octne, bývá často jediným řešením tzv. oddlužení, které proběhne na základě insolvenčního řízení.

Existují nějaké způsoby, jak se dluhové pasti vyhnout? Především je nutné mít na paměti, že nikdy není vhodné splácet půjčku jinou půjčkou. Je lepší využít jiných dostupných možností, mezi které patří splátkové kalendáře či odložení splátek.

Zároveň je velmi důležité v případě potíží se splácením okamžitě informovat věřitele a nehrát mrtvého brouka. Zpravidla je totiž možné dohodnout alternativní řešení, ovšem pouze za předpokladu, že se problém řeší zavčasu.

Od věci není ani bezplatné poradenství pro osoby s dluhy či finančními problémy. Jedná se o službu, kterou poskytují například některé neziskové organizace. Člověk tak může zadarmo získat odbornou pomoc v situaci, s níž by si sám poradil jen stěží.

Copyright © 2022 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang