Nejlepší čínské e-shopy: Kde nakoupit kvalitní zboží za nízké ceny?

Nejlepší čínské e-shopy: Kde nakoupit kvalitní zboží za nízké ceny?

Největším lákadlem čínských internetových obchodů je obrovská nabídka zboží za velmi nízké ceny. Není divu, že se k nákupům zboží z Číny uchyluje čím dál tím větší množství zákazníků. Mnozí z nás však mohou být k někdy až podezřele levným produktům skeptičtí, navíc se často bojíme potíží v případě nutnosti zboží vrátit nebo reklamovat. Vybrali jsme proto několik čínských e-shopů, u nichž nejsou obavy tohoto druhu ani zdaleka opodstatněné. Na jaké obchody nabízející kvalitní zboží za nízké ceny se lze skutečně spolehnout?

Nákupy z Číny si díky pestré nabídce a nízkým cenám získávají čím dál více příznivců. Umožňují výhodně pořídit takřka jakýkoliv druh zboží od oblečení přes elektroniku a příslušenství až po nejrůznější vychytávky do domácnosti či sportovní vybavení. Ať už se rozhodneme pro nákup na velkém online tržišti nebo ve specializovaném e-shopu, zpravidla nalezneme to, co hledáme.

Nespornou výhodou většiny čínských e-shopů je poštovné zdarma. Naopak za nevýhodu lze považovat poměrně dlouhé doby doručení a také to, že úhrada objednávky je ve všech případech vyžadována předem. V některých z nás by tato skutečnost mohla vzbudit nedůvěru a vyvolat obavy z toho, že zboží ani peníze už nikdy neuvidíme. Nicméně nemožnost objednat zboží z Číny na dobírku by nás od nákupů automaticky odrazovat neměla – pokud se totiž vyhneme potenciálně podvodným e-shopům a nakoupíme v těch ověřených, zmíněné problémy nehrozí.

Teď už se pojďme podívat na internetové obchody, na které se zákazníci mohou spolehnout z hlediska ochoty zákaznického servisu, kvality zboží v poměru k jeho ceně i postupu při reklamaci nebo vrácení zboží.

AliExpress.com

AliExpress je bezpochyby nejznámějším a také nejoblíbenějším čínským e-shopem. Toto obrovské internetové tržiště sdružuje nespočet malých prodejců z celé Asie a nabízí tak prakticky vše, na co si člověk může vzpomenout. Nabídka AliExpressu čítá neuvěřitelných 100 milionů produktů za nízké ceny – mezi nejvyhledávanější artikly patří obaly na mobil z AliExpressu, které lze sehnat za doslova pár desítek korun, levné oblečení z AliExpressu a samozřejmě také boty z AliExpressu, jejichž kvalita se rovná zboží z běžných módních řetězců, avšak cena je nesrovnatelně nižší.

Obezřetnost se určitě vyplatí při výběru hodinek či elektroniky. Nákupy tohoto druhu zboží z Číny obecně nejsou příliš doporučovány, nicméně budeme-li se řídit hodnocením příslušných produktů, může se i nákup hodinek z AliExpressu či například mobilu z AliExpressu vyplatit. E-shop AliExpress recenze, mnohdy i s reálnými fotografiemi, uvádí pod popisem každého produktu. Díky nim má zákazník poměrně dobrou představu, jaký výrobek vlastně kupuje, a co od něj očekávat.

Mnoho zákazníků na AliExpress přivádí možnost nákupů levného oblečení.
Mnoho zákazníků na AliExpress přivádí možnost nákupů levného oblečení.

Za zmínku jistě stojí také skrytý prodej na AliExpressu, díky němuž je prostřednictvím skrytých odkazů možné najít padělky zboží světových značek. Jak na AliExpressu značkové zboží vyhledat? Fake značkové oblečení se vyhledává pomocí různých zkratek a zkomolenin (např. Guchi namísto Gucci), jelikož samotný e-shop prodej padělků nepodporuje a jejich nabídky nekompromisně maže.

Nákupy na AliExpressu může do značné míry usnadnit mobilní aplikace AliExpress s oficiálním názvem AliExpress Shopping App. Svým uživatelům nabízí jak snazší přístup k veškerému zboží, tak speciální výprodeje a slevové kupony, jichž při nákupu na webu využít nelze. Aplikaci si mohou stáhnout všichni uživatelé operačního systému Android či iOS a užít si tak pohodlnější, rychlejší a hlavně výhodnější nakupování.

Díky výhodným nabídkám na AliExpress lze za nákupy všech druhů zboží ušetřit ještě více peněz.
Díky výhodným nabídkám na AliExpress lze za nákupy všech druhů zboží ušetřit ještě více peněz.

Velkou výhodou je možnost nakupovat na AliExpress v češtině. Do českého jazyka je rozhraní e-shopu přeloženo pomocí překladače z angličtiny a z tohoto důvodu není překlad zcela dokonalý. Pro bezproblémový nákup však plně dostačuje.

V úvodu článku jsme zmínili, že nákupy v čínských e-shopech jsou výhodné také díky tomu, že není třeba platit za dopravu. Jak je to s poštovným zdarma na AliExpressu? Většina prodejců poštu zdarma (tzv. free shipping) nabízí. Jedná se také o jedno z kritérií, dle kterého lze zboží vyhledávat. Nicméně i v případě, že je poštovné zpoplatněno, se jedná o velmi nízké částky.

Platební metody: platební karta, Western Union, Qiwi (platby přes službu PayPal AliExpress neumožňuje)
Doba doručení:
30 – 70 dní

Více informací ohledně fungování, doručení, platby obsahuje článek AliExpress a koronavirus. Důležitou informací je, že balíčky z Číny koronavirus nepřenáší.

BangGood.com

Na rozdíl od známějšího AliExpressu, který funguje jako zprostředkovatel jednotlivých obchodníků a nakupujících, je BangGood koncovým prodejcem. V jeho nabídce najdeme především elektroniku, doplňky pro mobilní telefony a tablety, drony, oblečení, šperky a hodinky.

BangGood funguje od roku 2006. Od té doby jeho popularita stoupá, a ačkoliv není tak známý jako zmíněný AliExpress či například Wish, má poměrně silnou základnu také mezi zákazníky z České republiky.

V sekci Flash Deals najdeme časově omezené výhodné nabídky.
V sekci Flash Deals najdeme časově omezené výhodné nabídky.

Výhodou tohoto internetového obchodu je možnost nastavení češtiny. Bez problému tu proto nakoupí i ti, kteří si neporadí s angličtinou či jiným světovým jazykem. Dalším příjemným bonusem je poštovné zdarma u drtivé většiny výrobků a také to, že e-shop disponuje evropskými sklady – zakoupí-li si český zákazník zboží, které je dostupné v jednom z nich, nemusí platit clo ani DPH, navíc se citelně zkracuje doba dodání. Při nákupu z evropského skladu je však třeba počítat se zpoplatněnou dopravou a také menším výběrem zboží.

Platební metody: platební karta, PayPal, Qiwi
Doba doručení:
min. 30 dní

CooliCool.com

E-shop CooliCool je rájem zejména pro nadšence do elektroniky. Nenajdeme tu žádné oblečení, módní doplňky ani dekorace do domácnosti, zato nabídka mobilních telefonů, tabletů, chytrých hodinek, kamer, příslušenství do auta a nejrůznějších elektro vychytávek je obrovská.

Nabídce e-shopu CooliCool dominují tablety a smartphony.
Nabídce e-shopu CooliCool dominují tablety a smartphony.

Nakupování na CooliCool je ve srovnání s nákupy na jiných zahraničních e-shopech snazší hned z několika důvodů. Patří mezi ně možnost platby bankovním převodem, krátká doba doručení (zboží lze mít do 72 hodin doma) a také – stejně jako u e-shopu BangGood – zboží dostupné v evropských skladech, což znamená, že čeští zákazníci si nemusejí dělat starost s případným celním řízením. Další výhodou objednávek z evropských skladů je poštovné zdarma, u zásilek ze skladů v Číně je doprava zpoplatněna.

Za nevýhodu lze považovat absenci češtiny a české koruny v nabídce jazyků a měn.

Platební metody: platební karty VISA a Mastercard, bankovní převod, PayPal
Doba doručení:
2 – 7 pracovních dní (evropský sklad), 35 dní (čínský sklad)

DHgate.com

Také e-shop DHgate nabízí obrovské množství zboží za velmi nízké ceny. Svou rozmanitou nabídkou připomíná například AliExpress, Wish, Tmart či Everbuying.

Na DHgate zakoupíme kupříkladu levné oblečení, elektroniku, outdoorové a sportovní vybavení, kosmetiku, šperky a hodinky nebo vybavení do domácnosti včetně spotřebičů a osvětlení. DHgate je platformou sdružující samotné výrobce, kteří zde nabízejí své zboží. Nalezneme tu tedy totožné produkty jako v jiných obchodech, avšak za zlomek ceny. Standardní poštovné je navíc u naprosté většiny prodejců zdarma, což spolu s nízkými cenami přináší možnost ušetřit poměrně vysoké částky.

Vedle běžného sortimentu na DHgate najdeme širokou nabídku sportovního vybavení.
Vedle běžného sortimentu na DHgate najdeme širokou nabídku sportovního vybavení.

Podobně jako v dalších čínských internetových obchodech zde najdeme i speciální kategorii zvanou Flash Deals, která obsahuje zboží zlevněné o několik desítek procent. Je však třeba pamatovat na to, že původní cena před slevou je často nadsazená, a zákazník ve výsledku ušetří například jen 20 % místo uváděných 70 %.

Různé speciální slevy lze získat také v mobilní aplikaci DHgate, která je dostupná pro přístroje s operačním systémem Android a iOS.

Platební metody: platební karta, bankovní převod, Skrill, Masterpass, UnionPay
Doba doručení:
14 – 35 dní

DealExtreme.com

Za další spolehlivý čínský e-shop s kvalitním zbožím je dle recenzí nakupujících považován DealExtreme, jenž se orientuje především na prodej elektroniky a drobného příslušenství k ní, módy a módních doplňků, kosmetiky a vybavení do domácnosti.

Výhodou je, že stránku si lze nastavit do českého jazyka a ceny produktů na české koruny. Nakupující jistě ocení také lákavé výprodeje a slevové kupony, které je možné uplatnit jak v určité časové lhůtě, tak neomezeně, a poštovné do České republiky zdarma.

Nabídka e-shopu DealExtreme zahrnuje takřka vše, na co si člověk může vzpomenout.
Nabídka e-shopu DealExtreme zahrnuje takřka vše, na co si člověk může vzpomenout.

Do seznamu nejlepších čínských e-shopů jsme DealExtreme zařadili proto, že nabízí skutečně rozmanitý a levný sortiment v přiměřené kvalitě a veškeré případné problémy řeší rychle a k maximální spokojenosti zákazníka. Navíc podporuje platby prostřednictvím služby PayPal, která je považována za vůbec nejbezpečnější platební metodu. E-shopu DealExtreme lze tedy bez obav důvěřovat.

Platební metody: platební karta, PayPal
Doba doručení:
cca 30 dní

GearBest.com

Oblíbený velkoobchod s elektronikou a spotřebiči, oblečením, módními doplňky a kosmetikou na seznam nejlepších čínských e-shopů nelze nezařadit. Design stránek působí poněkud zastarale a mnoho návštěvníků by mohl od nákupu odradit, dle nás se však vyplatí dát e-shopu GearBest šanci.

Mezi jeho výhody patří dostupnost v českém jazyce a především možnost objednávat z evropského skladu, což výrazně zkracuje dobu dodání. Za poštovné navíc zákazník nezaplatí ani korunu, a to bez ohledu na cenu objednávky.

Nízké ceny jsou v čínských e-shopech samozřejmostí. Obvykle lze za již levné zboží ušetřit ještě více, nakoupíme-li zboží z kategorie speciálních slev. Ani GearBest v tomto ohledu není pozadu – v sekci Super Deals najdeme zboží zlevněné i o více než polovinu původní ceny (ačkoliv velikost slevy bychom vždy měli brát s rezervou z důvodu nadsazování původních cen, k němuž čínské e-shopy s oblibou přistupují ve snaze zvýšit prodej).

Také na GearBest najdeme spoustu slevových nabídek.
Také na GearBest najdeme spoustu slevových nabídek.

Na DealExtreme lze stejně jako na AliExpress, DHgate, GearBest či CooliCool ušetřit také díky cashback portálu Tipli, který nabízí vrácení několika procent z útraty na účet nakupujícího. Stačí se na Tipli.cz zaregistrovat, prokliknout se do vybraného e-shopu, učinit objednávku a vyčkat na vrácení peněz.

Nakupující si nejvíce chválí přístup pracovníků zákaznické podpory, která je dostupná nepřetržitě. Nejsnazší je komunikovat přes live chat, díky kterému jsou veškeré dotazy týkající se specifikace konkrétního produktu, reklamace apod. zodpovězeny velmi rychle. Nutno však počítat s tím, že s podporou se lze dorozumět jen anglicky (zákaznický servis v češtině nabízí například Wish).

Platební metody: platební karta, PayPal, TrustPay
Doba doručení:
3 – 7 dní (evropský sklad), 19 dní (čínský sklad)

Geekbuying.com

Geekbuying patří, jak napovídá již sám název, mezi e-shopy orientující se na prodej elektroniky. Nabídka zahrnuje obrovské množství mobilních telefonů známých i méně známých značek, tablety, mini PC, drony, RC modely, bezpečnostní kamery, poplašná zařízení a spoustu dalších vychytávek pro osobní i domácí využití. Přestože nabídku z větší části tvoří elektronika, najdeme tu také různé doplňky do domácnosti i na zahradu, oblečení, obuv a módní doplňky.

Při nákupu se může vyplatit nakouknout do akční nabídky, která se na Geekbuying dělí do tří kategorií: časově omezené akce (Flash Deals), klasický výprodej a slevy v mobilní aplikaci, které na webu dostupné nejsou. Každá sekce zpravidla obsahuje zboží ze všech zmíněných kategorií.

Geekbuying nabízí širokou škálu značkové elektroniky.
Geekbuying nabízí širokou škálu značkové elektroniky.

Geekbuying umožňuje objednávat zboží z evropských skladů, což zkracuje dobu potřebnou pro doručení o několik dní až týdnů.

Na závěr se určitě hodí poznamenat, že Geekbuying patří mezi nejlépe hodnocené čínské e-shopy, alespoň dle informací uvedených na jednom z největších recenzních portálů TrustPilot.com.

Platební metody: platební karta, PayPal, Western Union
Doba doručení:
2 – 7 dní (evropský sklad), 30 – 40 dní (čínský sklad)

LightInTheBox.com

LightInTheBox patří mezi internetové obchody nabízející širokou škálu zboží od oblečení přes elektroniku až po věci potřebné pro dům a zahradu. Výhodou je možnost nastavení češtiny a české koruny, poštovné zdarma a dobrý poměr cena / kvalita.

Nabídka e-shopu zahrnuje dámské, pánské a dětské oblečení, obuv, módní doplňky, šperky, hodinky, příslušenství na zahradu a do domácnosti, sportovní a outdoor vybavení, kosmetiku, příslušenství pro automobily a nechybí ani elektronika a všemi oblíbené doplňky typu obalů na mobily, kabelů, nabíječek apod.

Vyhledávanou kategorií eshopu LightInTheBox je dámská a pánská móda, obuv a módní doplňky.
Vyhledávanou kategorií eshopu LightInTheBox je dámská a pánská móda, obuv a módní doplňky.

Samozřejmostí jsou slevové nabídky, jejichž povaha se významně neliší od akčních nabídek dalších zmíněných e-shopů. Najdeme tu tedy jak časově omezené slevy, tak trvalé výprodeje.

LightInTheBox nabízí také mobilní aplikaci pro snazší a pohodlnější nakupování. Uživatelé aplikace mají přístup k určitým speciálním funkcím, které se na webových stránkách nenacházejí.

Platební metody: platební karta, bankovní převod, PayPal, Western Union
Doba doručení:
cca 30 dní

MiniInTheBox.com

Pod záštitou výše zmíněného obchodu LightInTheBox funguje e-shop MiniInTheBox, jehož nabídka je co do počtu jednotlivých produktů menší, avšak o nic méně rozmanitá. Najdeme tu například příslušenství pro mobilní telefony, šperky a hodinky, spotřební elektroniku, oblečení, příslušenství k PC a tabletům, kosmetiku, doplňky do bytu a na zahradu a další kategorie zboží.

Na MiniInTheBox seženeme obrovské množství gadgetů, příslušenství k elektronice a další druhy zboží.
Na MiniInTheBox seženeme obrovské množství gadgetů, příslušenství k elektronice a další druhy zboží.

Mezi výhody tohoto e-shopu patří zejména dobrá kvalita nabízených produktů, ochota pracovníků zákaznického servisu a pochopitelně i skvělé ceny. Ještě více ušetřit je možné pomocí slevových kuponů, které najdeme na nejrůznějších slevových portálech.

Platební metody: platební karta, PayPal
Doba doručení:
cca 30 dní

Wish.com

Seznam nejlepších čínských e-shopů ukončíme populárním obchodem Wish, jenž je obecně považován za konkurenta AliExpressu. Společné mají především to, že oba slouží ke sdružování obrovského množství obchodníků nabízejících levné oblečení, bižuterii, kosmetiku, drobnou elektroniku a mnoho dalšího.

Na rozdíl od AliExpressu, na kterém je poštovné u naprosté většiny produktů zdarma, je však na Wish nutné platit za dopravu. Výše poštovného na Wish se liší v závislosti na prodejci a ceně zboží.

Stejně jako nákupy na každém jiném e-shopu má i nakupování na Wish výhody a nevýhody. Mezi výhody lze zahrnout možnost nastavení českého jazyka a měny či například skutečnost, že lze platit pomocí služby PayPalplatební metody Wish lze tedy považovat za opravdu bezpečné a není třeba se obávat toho, že je Wish podvod.

Velkým lákadlem pro mnoho zákazníků, kteří na Wish zavítají, je především levné oblečení. Při nákupech oblečení na Wish je třeba pamatovat na to, že velikosti oblečení z Číny se liší od velikostí evropských, a to přibližně o jedno až dvě čísla (totéž platí pro velikosti na AliExpress a dalších čínských e-shopech). Nejbezpečnější je se řídit tabulkami velikostí, které u jednotlivých produktů bývají uvedeny. Pokud zakoupené oblečení přesto nesedí tak, jak by mělo, není problém jej vyměnit či vrátit. Vrácení zboží ani reklamace na Wish nepředstavuje žádný problém a dle recenzí zákazníků bývá vyřízena poměrně rychle.

Dámské a pánské oblečení patří mezi nejoblíbenější kategorie e-shopu Wish.
Dámské a pánské oblečení patří mezi nejoblíbenější kategorie e-shopu Wish.

Pro snazší a rychlejší nakupování je k dispozici mobilní aplikace Wish, která nabízí spoustu užitečných funkcí. Aplikace u každého nového uživatele vyžaduje nejprve založení zákaznického účtu, které probíhá stejným způsobem jako klasická registrace na Wish. Bezprostředně po registraci se lze pustit do nákupů levného oblečení, módních doplňků, příslušenství k elektronice a dalšího zboží z široké nabídky e-shopu Wish, jež v současné době čítá několik milionů produktů.

Platební metody: platební karta, PayPal
Doba doručení: 3 – 5 týdnů

Pár tipů na závěr

Zmíněné e-shopy jsou prověřené zákazníky a lze je tedy bez obav označit za spolehlivé. Přesto však mohou nastat situace, kdy je nutné produkt reklamovat nebo vrátit. Co v takovém případě dělat?

Jak nakupovat zboží z Číny je jasné, postup při reklamaci už tak zřejmý není. Reklamace zboží z Číny je ovšem velmi jednoduchá. Obvykle stačí příslušný e-shop informovat, popřípadě dodat fotografie vad, a následně zboží v několikadenní lhůtě zaslat zpět.

S online nákupy v zahraničí se někdy pojí nutnost uhradit clo a DPH. V jakých případech se platí clo a DPH z Číny?

  • Je-li hodnota zásilky 0 až 22 €, neplatí se DPH ani clo
  • Je-li hodnota zásilky vyšší než 22 € a nepřesahuje 150 €, platí se DPH
  • Je-li hodnota zásilky vyšší než 150 €, platí se DPH i clo

Určitě je také dobré vědět, jak zásilku z Číny sledovat. Ne vždy to je možné, jelikož některé e-shopy neposkytují sledovací číslo neboli tracking number v případě, že zákazník zvolí standardní poštovné (tedy poštovné zdarma). Pokud sledovací číslo máme, můžeme podle něj balík vyhledat na webech, které sledování zásilek z Číny umožňují. Patří mezi ně například tnt.com či 17track.net. Oba jsou dostupné v češtině a jejich užívání je snadné a intuitivní.

TIP: Sledovat zásilky je možné i při nákupech ne eBay, kde se kromě čínských prodejců shlukují prodávající z celého světa.

Některé internetové obchody nabízejí možnost zásilku sledovat prostřednictvím odkazu v zákaznickém profilu. To se týká například sledování zásilky z AliExpress, kde u každé objednávky v profilu zákazníka stačí kliknout na políčko Track Order. Podobné je to i u ostatních čínských e-shopů, u nichž je tracking k dispozici.