Bankovní úvěr

Půjčky dělíme podle různých kritérií. Podle poskytovatele rozlišujeme bankovní a nebankovní. Mezi nimi jsou četné rozdíly. A jaká půjčka je lepší? Každému bude vyhovovat něco jiného. Záleží na tom, co dotyčný od půjčky očekává. Oba zmíněné druhy půjček mají své výhody i nevýhody. Začněme u bankovních půjček. Jejich výhodou jsou příznivější úroky a větší důvěryhodnost. Ovšem čím dál více lidí pociťuje nevýhodu bankovních půjček, která spočívá ve složitém prověřování bonity. Mnozí potřebné bonity nedosahují. I proto se rozrůstá obliba nebankovních půjček. Mají sice o něco větší úrok, ale zato jsou pro žadatele snadněji dostupné a uznejte sami: K čemu je vám půjčka s nižším úrokem, když vám nebude poskytnutá?

Nebankovní půjčky jsou zpravidla rychleji vyřízené, pojí se s méně náročnou administrativou a mnohdy nevyžadují ani doložení příjmu, tzv. půjčka bez doložení příjmu. A jak je to se seriózností nebankovních půjček? Důležité je správně si vybrat. Nejen banky jsou seriózními poskytovateli půjček.

Bankovní úvěry jsou standardizované služby, které poskytuje bankovní sektor. Na našem trhu funguje přes 30 bank, které dennodenně postupují konkurenční boj o každého klienta a to se výrazně projevuje na neustále se rozšiřující nabídce bankovních úvěrů. Bankovní úvěry jsou právě totiž ten prvek, který každý klient (ať už fyzická či právnická osoba) vyhledává především.

Sjednání bankovního úvěru

Bankovní úvěr je ve své podstatě relativně složitou záležitostí. Především je nutné celý projekt či nákup předem připravit. Banky mají standardizované formuláře, které je třeba řádně vyplnit a podle toho je následně rozhodnuto. Je třeba doložit své osobní údaje, údaje o zaměstnání, bezdlužnost, další závazky, výpis z bankovního účtu a případně ještě další dokumenty. Pokud je následně bankovní úvěr schválen, žadatel se může těšit na velice zajímavé podmínky, garanci kvality, silné zázemí a relativně stálou situaci v dané instituci.

Druhy bankovních úvěru

Bankovní úvěry obvykle dělí instituce na ty pro fyzické osoby a pro právnické osoby. Fyzické osoby nejčastěji využívají kontokorentní úvěr, povolené přečerpání účtu, kreditní kartu a účelový úvěr. U právnických osob jde pak o úvěry kontokorentní úvěr, revolvingový úvěr, negociační úvěr, remboursní, akceptační, avalové, směnečné, účelové a hypoteční. Každý z jednotlivých druhů úvěrů má jasná specifika, hodí se na jiný druh financování a má jinou doporučenou délku. Firmy i fyzické osoby pak vždy hledají tu nejlevnější variantu a podle toho volí druh bankovního úvěru.

Copyright © 2022 KG.cz. Všechna práva vyhrazena. | Nakódoval Leoš Lang